Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з металургійним магнатом Лакшмі Мітталом наголосив на необхідності впровадження новітніх сталеплавильних технологій зеленої металургії. Вони допоможуть знизити негативний вплив промисловості на довкілля.
Президент України Володимир Зеленський 14 квітня 2021 року провів зустріч з головою ради директорів компанії ArcelorMittal Лакшмі Мітталом.
Сторони обговорили розвиток «зеленої» металургії та збільшення інвестицій в Україну, з урахуванням екологічних характеристик відповідно до світових стандартів.
ArcelorMittal як найбільший іноземний інвестор в Україні та один з найбільших виробників сталі у світі розпочне в нашій країні інвестпрограму «Сталевий мільярд», що передбачає інвестицію в обсязі майже один мільярд доларів у екомодернізацію виробництва сталі у Кривому Розі.
Інвестиції в українську економіку та екологію – це позитивний сигнал для всіх інвесторів, яким ми будемо надавати всебічну підтримку.
Володимир Зеленський
Президент наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення модернізації коксохімічного, агломераційного та доменного виробництва, які є найбільшими забруднювачами. Компанія підтвердила готовність завершення цієї програми до кінця 2023 року.
АМКР прагне до зеленої металургії
Нагадаємо, АМКР має намір досягти вуглецевої нейтральності, тобто відповідати нормам Green Deal, до 2050 року. Про це заявив генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо в інтерв’ю журналу «Метал-Кур’єр».
Довгострокова стратегія АМКР передбачає, що до 2050 року металургійні потужності комбінату стануть повністю нейтральними щодо викидів вуглецю.
European Green Deal
Нагадаємо, що у грудні 2019 року Єврокомісія прийняла план European Green Deal задля досягнення нульових викидів парникових газів і нульового забруднення навколишнього середовища в країнах-членах Європейського союзу шляхом переходу від викопних до поновлюваних джерел енергії і сировини до 2050 року.
В Євросоюзі інвестплан по «зеленому переходу» промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Єврокомісія також направить близько 300 млрд. евро з Фонду по боротьбі з економічними наслідками впливу коронавируса саме на екомодернізацію промпідприємств.
В рамках European Green Deal Єврокомісія має намір ввести особливий «вуглецевий» податок щодо імпортерів, які не скорочуватимуть викиди СО2.