Енергомашспецсталь

ПАТ “Енергомашспецсталь”, м.Краматорськ, Донецька область

Виробник індивідуальних та дрібносерійних литих і кованих поковок та заготовок вагою до 500 т., які у подальшому застосовуються в металургії, суднобудуванні, енергетиці і загальному машинобудуванні.

Новий електросталеплавильний комплекс ДСП-70 був введений в експлуатацію в 2012 р. та включає в себе дугову сталеплавильну піч ємністю 70 т, установку позапічної обробки сталі “піч-ківш” та сучасну потужну газоочистку, яка забезпечує європейський рівень екологічної безпеки сталевого виробництва.

Загальний обсяг інвестицій в модернізацію ЕМСС за 2005-2012 рр. перевищив $300 млн. Інвестиції були спрямовані на повне оновлення виробничої бази, включаючи сталеплавильний, ковальсько-термічний і механообробний цеха.

Підприємство у жовтні 2020 р. отримало сертифікат відповідності діючої системи екологічного менеджменту міжнародному стандарту ISO 14001: 2015. Документ підтверджує здатність управляти і контролювати на рівні світових стандартів значущі екологічні аспекти та пов’язані з ними ризики, що виникають в процесі виробництва.

Екологічні ініціативи

Енергомашспецсталь здійснює внутрішні екологічні перевірки та лабораторний контроль за станом навколишнього природного середовища (виконує лабораторія промсанітарії і охорони природи).

Відповідно до затверджених планів-графіків проводиться моніторинг стану поверхневих і артезіанських вод, викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел, скидів стічних вод в хозфекальну каналізацію і р. Казенний Торець. У 2018 р. було відібрано 1042 проби, проведено 7295 аналізів, перевищень не виявлено.

У рамках охорони атмосферного повітря у 2018 р. проведено 384 замірів, перевищень не виявлено. Спільно з ТОВ “Стандарт” (м. Селідове, Донецька обл.) проведена інвентаризація джерел викидів від стаціонарних джерел. Отримано дозвіл на викиди від стаціонарних джерел терміном до 28.12.2025 р.

Здійснюється моніторинг впливу полігону промислових відходів на навколишнє середовище: радіаційна безпека, дослідження проб ґрунту, дослідження повітря, перевищень не виявлено.

Відбір проб і дослідження в викидах важких металів від стаціонарних джерел, нафтопродуктів у воді в 2018 р. здійснювався ТОВ НТФ “Стандарт” м. Селідове. Перевищень не виявлено.

ЕМСС в 2020 р. збільшила виробництво сталі на 6,8%, до 63 тис. т. За підсумками 2019 р. скоротило виплавку сталі на 4,8%, до 59 тис. т.

Енергомашспецсталь