Що таке зелена металургія?

Що таке зелена металургія?

Зелена металургія – це єдиний в Україні законодавчо закріплений фінансовий стимул для металургійних підприємств знижувати викиди СО2 до європейських цільових значень в рамках Green Deal. Таким чином, він буде спонукати промисловців проводити екологічну модернізацію виробництва.

В Україні норми зеленої металургії регламентуються наступними документами:

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії”

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку надання довідки про підтвердження статусу підприємства “зеленої” електрометалургії”

Металургійні заводи в Україні, що скоротили викиди СО2 до європейського цільового рівня – тобто до рівня не більше 250 кг СО2 на тону сталі, звільняються від сплати частини тарифу НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії, яка направляється на компенсацію виробникам з поновлюваних джерел енергії.

Теоретично п’ять металургійних заводів в Україні можуть отримати статус «зелена металургія». Це «Інтерпайп Сталь» (Дніпро), «Електросталь» (Курахове), «Азовелектросталь» (Маріуполь), «Енергомашспецсталь» (Краматорськ), «Дніпроспецсталь» (Запоріжжя). Саме ці підприємства вже мають викиди СО2 нижче 250 кг/т сталі. Тобто, в межах норм, які ЄС має намір досягти в рамках Green Deal до 2050 року.

За підсумками 2020 року на ці 5 метзаводів доводиться 5,5% виплавленої в Україні стали і менше 1% від загального споживання електроенергії в Україні.

З липня 2020 року ще жоден метзавод не отримав статус «зеленої металургії». Причина – Кабінет міністрів досі розробляє порядок отримання цього статусу.

зелена металургія