Електросталь

Металургійний завод “Електросталь”, м.Курахове, Донецька область

Будівництво підприємства почалось у 2006 р., завершилося у 2008 р. на території колишнього заводу залізобетонних конструкцій. Наразі метзавод займає площу у 29 га.

Розробку проекту виконано інститутом “Гіпросталь” (м.Харків). Початкова потужність становила 287 тис т квадратної безперервнолитої заготовки на рік, у 2012 р. вона збільшилась до 477 тис т після модернізації трехструмкової машини безперервнолитої заготовки (МБЛЗ).

Крім того, Електросталь виробляє щебенево-піщані суміші для дорожнього будівництва. Загальний обсяг інвестицій у проект будівництва склав $80 млн.

Основне обладнання поставила італійська фірма SТВ: електродугову піч на 50 т,. аналогічну по ємності установку позапічної обробки стали “піч-ківш” та МБЛЗ.

Підприємство оснащене сучасними системами газоочисних споруд та системами водопідготовки, розробленими у відповідності до європейських природоохоронних норм. Застосування цього обладнання дозволяє мінімізувати викиди в атмосферу і повністю виключає скидання технічної води в навколишнє середовище.

За результатами екологічної експертизи, проведеної донецьким обласним управлінням екології та обласної санітарно-епідеміологічної станції, рівень впливу на навколишнє середовище класифіковано як “дорівнює нулю”, тобто не надає прямого або непрямого впливу на природу.

Підприємство пройшло сертифікаційний аудит інтегрованої системи менеджменту екології ISO 14001: 2004.

Підприємство афільовано з Донецьким металопрокатним заводом, до початку бойових дій на Донбасі поставляло туди переважну частину заготовки для подальшого виробництва сортового прокату. 

Останні роки курахівський електрометзавод працює на 17% від проектної потужності. За підсумками 2019 р. виробництво склало 84 тис. т., у 2020 р. – також 84 тис. т. Головною причиною  вказуються труднощі із забезпеченням сталевим брухтом, який є сировиною для роботи електросталеплавильної печі.