Green Deal в Україні

«АрселорМіттал Кривий Ріг» планує досягнути цілей Green Deal до 2050 року

13.04.2021

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) має намір досягти вуглецевої нейтральності, тобто відповідати нормам Green Deal, до 2050 року. Про це заявив генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо.

«Наша мета – повністю відповідати довгострокової стратегії ArcelorMittal з охорони довкілля. Ключова мета – досягти нульових викидів до термінів, вказаних у Європі», – сказав він в інтерв’ю журналу «Метал-Кур’єр», передає ГМК-центр.

Довгострокова стратегія АМКР передбачає, що до 2050 року металургійні потужності комбінату стануть повністю нейтральними щодо викидів вуглецю.

Мауро Лонгобардо «АрселорМіттал Кривий Ріг» Green Deal
Мауро Лонгобардо, CEO «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Після завершення проєктів АМКР скоротить викиди на 46%, досягнувши рівня, якого вимагає на цей момент європейське законодавство Green Deal . На це підприємству знадобитися близько 5 років.

Лонгобардо поки що складно планувати значні інвестиції у впровадження технологій із застосуванням водню на «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Можливо, ArcelorMittal в Європі почне використовувати водневі технології у виплавці чавуну приблизно через два роки. І ми зможемо використовувати їхній досвід для оптимізації найкращих рішень на потужностях «АрселорМіттал Кривий Ріг.

Мауро Лонгобардо

АМКР закриває домну

АМКР має намір з 2024 року зупинити доменну піч №7. У планах підприємства закрити найстаріші агрегати, в тому числі аглоцеху №1 і метвиробництва.

Домна №7 АМКР Green Deal
Домна №7 на АМКР

Раніше комбінат заявив про намір інвестувати $250 млн у будівництво нової фабрики огрудкування. Реалізація проєкту дасть  підприємству змогу знизити загальний обсяг викидів СО2 на 800 тис. т на рік.

European Green Deal

Нагадаємо, що у грудні 2019 року Єврокомісія прийняла план European Green Deal задля досягнення нульових викидів парникових газів і нульового забруднення навколишнього середовища в країнах-членах Європейського союзу шляхом переходу від викопних до поновлюваних джерел енергії і сировини до 2050 року.

В Євросоюзі інвестплан по «зеленому переходу» промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Єврокомісія також направить близько 300 млрд. евро з Фонду по боротьбі з економічними наслідками впливу коронавируса саме на екомодернізацію промпідприємств.

В рамках European Green Deal Єврокомісія має намір ввести особливий «вуглецевий» податок щодо імпортерів, які не скорочуватимуть викиди СО2.