Азовелектросталь

ТОВ “АзовЕлектроСталь”, м. Маріуполь, Донецька область

Підприємство створено на базі сталеплавильного цеху об’єднання “Азовмаш”. Спеціалізується на випуску ковальських і трубних злитків, безперервнолитих заготовок, великого та дрібного вагонного литва, фасонного литва для важкого, енергетичного і транспортного машинобудування.

До складу Азовелектросталі входять сталеплавильний цех з електродуговими печами ДСВ і ДСП ємністю 12 і 30 т, а також електросталеплавильний комплекс потужністю до 450 тис. т безперервнолитої заготовки на рік.

Комплекс складається з електродугової печі об’ємом 60 т із сучасною газоочисткою, печі-ковша, вакууматора, машини безперервного лиття заготовок, все обладння італійської фірми  STG. Для очищення димових газів в цеху встановлено газоочистка типу TECOAER 1xFM 160/7 / 2х9 / 20 площею фільтрації 10128 м2.

Для очистки аспіраційного повітря Азовелектросталь застосовує рукавний та електрофільтри, циклони, фільтро-вентиляційні установки, димососи-пиловловлювачі та біологічно-абсорбційні установки.

Газоочистка на основі рукавного фільтра забезпечує очистку промислових газів до залишкової запиленості не більше 20 мг/м3, що вдвічі нижче гранично-допустимої норми. Вартість будівництва газоочистки за проектом STG Group склала 67 млн грн.  

Викиди забруднюючих речовин “Азовелектросталі” складають менше 1% від загальноміських по Маріуполю.

З 2014 року на підприємстві періодично відбуваються тривалі простої.