Новини

Уряд Південної Кореї створив комітет з розвитку зеленої металургії

02.02.2021

Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї створило Комітет з розвитку зеленої металургії для підготовки сталевої галузі до вуглецевої нейтральності.

Як повідомляє портал Business Korea, комітет організований у формі науково-промислово-державного партнерства, метою якого є досягнення металургії до 2050 року вуглецевої нейтральності.

Першими співголовами Комітету з розвитку зеленої металургії стануть Чой Чжон У (Choi Jeong-woo), генеральний директор найбільшої південнокорейської металургійної компанії POSCO, і Мін Дон Юн (Min Dong-jun), віце-президент Yonsei University. Чой Чжон У також очолює Корейську асоціацію чавуну і сталі (KOSA).

Низьковуглецевої еволюція вже не є питанням вибору. Ми сконцентруємося на п’яти ключових напрямках нашого плану дій для досягнення вуглецевої нейтральності. Це дозволить галузі прискорити залучення технологічних інновацій і інвестицій.

міністр торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї Сун Юн Мо (Sung Yun-mo) на першому засіданні Комітету

План дій передбачає запуск роботи Комітету, розробку концепції та стратегії промислової трансформації. Також планується прийняття спеціальних законів для швидкої зміни структури промисловості, R&D в приватному секторі і скорочення витрат за рахунок дерегуляції.

Під час першого засідання такі металургійні компанії, як POSCO, Hyundai Steel, Dongkuk Steel, KG Dongbu Steel, Seah Steel і SIMPAC підписали спільну заяву про досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Нагадаємо

В Китаї почали готувати програму переходу на зелену металургію з фінансовими стимулами. В структурі Китайської асоціації чавуну і сталі (CISA) функціонуватиме новий комітет, в сферу компетенції якого увійде планування скорочення викидів СО2, R&D технологій скорочення викидів СО2, а також розробка регуляторних політик і фінансових стимулів для проведення екомодернізаціі металургії.

Металурги Великобританії закликали владу країни розробити пакет заходів, що стимулюють металургійні підприємства переходити на безвуглецевої технології виробництва – електрометалургії і водень.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.