Новини

Саудівська Аравія зобов’язалась до 2060 року досягти нульових викидів СО2

28.10.2021

Королівська сім’я Саудівської Аравії оголосила, що королівство інвестує 180 мільярдів доларів, щоб скоротити викиди вуглекислого газу, продовжуючи забезпечувати «стабільність ринку нафти»

Наслідний принц Саудівської Аравії заявив 23 жовтня, що держава досягне «нульових» викидів парникових газів до 2060 року, приєднавшись до інших країн у встановленні амбітних цілей на кліматичного саміту ООН наступного місяця.

Під час кліматичного саміту COP26, який відбудеться наступного місяця в Глазго, Шотландія, понад 100 країн проведуть подальші переговори щодо способів уповільнення потепління Землі на тлі тривожних доказів того, що темпи зміни клімату можуть рухатися швидше, ніж попередні прогнози.

Принц Мохаммед, сказав, що королівство використовуватиме «економіку циркуляції вуглецю», щоб досягти своєї нульової цілі до 2060 року. Міністр енергетики Абдулазіз бін Салман заявив, що країна буде використовувати технології уловлювання, використання та зберігання вуглецю. Саудівська Аравія також приєдналася до Global Methane Pledge, угоди про скорочення викидів метану на 30 відсотків до 2030 року. Ця обіцянка стала першочерговим завданням для Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Саудівська Аравія є одним з найбільших у світі виробників природного газу, який майже повністю складається з метану, велика частина якого витікає в атмосферу.

Однак, також у заяві зазначатися, що Саудівська Аравія прагне обіймати центральну роль у видобутку нафти і газу, переконуючи, що нові цілі будуть досягнуті «при збереженні та зміцненні провідної ролі королівства у безпеці та стабільності глобальних енергетичних ринків з використанням необхідних технологій для керування та зменшення викидів парникових газів». Держава також зіткнулася з критикою за те, що вона намагалася пом’якшити законодавство, яке націлено на зменшення використання викопного палива, що затягує процеси декарбонізації.

Цього тижня документи, які просочилися на BBC, показали, що саудівські чиновники попросили вчених ООН видалити їхній висновок про те, що енергетичний сектор повинен зосередитися «на швидкому переході на джерела з нульовим рівнем вуглецю та активному виведенні з викопного палива».

 Також Ер-Ріяд постійно підкреслював, що національна нафтова компанія Saudi Aramco,  має одні з найнижчих витрат на виробництво в світі, а також стверджував, що її нафта має найнижчу вуглецеву інтенсивність «від свердловини до воріт нафтопереробного заводу».

Saudi Aramco після оголошення уряду в суботу пообіцяла досягти чистих нульових викидів від своїх операцій, які повністю належать до 2050 року. Пізніше державна нафтова компанія підтвердила, що візьме на себе відповідальність за викиди вуглецю під час виробництва нафти, відомі в галузі як викиди Scope 1 і Scope 2, але не для вуглецю, що виділяється при споживанні, або Scope 3, коли утворюється переважна більшість викидів.