Новини

ArcelorMittal запустить експериментальні зелені проєкти лише через 4 роки

28.05.2021

Найбільший в світі виробник сталі, компанія ArcelorMittal розраховує отримати першу кліматично-нейтральну металопродукцію не раніше ніж у 2023-2025 роках.

Як зазначає видання MagazineMining, відповідно до раніше затвердженої програми Smart Carbon експериментальний метзавод ArcelorMittal в Гамбурзі запрацює в 2023-2025 роках. Для отримання стали він використовуватиме плавку металізованих окатишів DRI в електродугових печах. Планова потужність підприємства становить 100 тис тон на рік.

Крім того, ArcelorMittal почав проектування електросталеплавильного заводу, що використовує DRI в якості сировини, на своїй виробничій площадці в Дюнкерку (Франція). В даний час там отримують сталь у традиційний конвертерний спосіб, з попередньої плавкою чавуну в доменних печах, яка дає найбільші викиди парникових газів.

У Франції ArcelorMittal також співпрацює з 11 партнерами в проекті Siderwin. Він передбачає будівництво в місті Мез’єр заводу з виробництва DRI потужністю 3 млн тон на рік. При цьому в якості промислової технології буде вживатися електроліз, тоді як в даний час DRI отримують головним чином в печах, що працюють на природньому газі.

ArcelorMittal Duisburg
ArcelorMittal Duisburg

ArcelorMittal розширюватиме зелену металургію у Німеччині

ArcelorMittal замінить доменні печі на меткомбінатах у Бремені та Айзенхюттенштадті на електросталеплавильні печі, що переплавляють металобрухт у сталь.

Вартість повної декарбонізації меткомбінатів у Бремені та Айзенхюттенштадті складе 1-1,5 млрд. євро. Проєктом модернізації кожного підприємства передбачається закриття доменних печей і установка електросталеплавильних печей.

Eurofer оцінює інвестиції

Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.

Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.