Найбільша японська металургійна компанія Nippon Steel у середньостроковій перспективі планує вжити заходів щодо декарбонізації виробництва. Зокрема, вона має намір інвестувати в будівництво великих електродугових печей, що працюють на металобрухті.
Про це заявив виконавчий віце-президент Nippon Steel Кацухіро Міямото (Katsuhiro Miyamoto), передає інформагентство Bloomberg.
Декарбонізація металургійного виробництва Nippon Steel і перехід на зелену металургію відповідають задекларованим цілям японського уряду до 2050 року забезпечити нульовий рівень викидів парникових газів в атмосферу, зазначив віце-президент компанії.
Коли уряд презентує свою політику, ми внесемо заходи з декарбонізації в наш бізнес-план. Спочатку нам потрібно спрямувати наші ресурси на R&D.
Кацухіро Міямото
Електродугова виплавка сталі є кліматично нейтральною технологією на відміну від конвертерного виробництва, яке здійснює викиди в обсязі близько 2 тон СО2 на 1 тону сталі. У той же час зелена металургія дає парникові викиди в межах 250-500 кг на 1 тону сталі.
Нагадаємо
Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї створило Комітет з розвитку зеленої металургії для підготовки сталевої галузі до вуглецевої нейтральності. Він організований у формі науково-промислово-державного партнерства, метою якого є досягнення металургії до 2050 року вуглецевої нейтральності.
В Китаї почали готувати програму переходу на зелену металургію з фінансовими стимулами. В структурі Китайської асоціації чавуну і сталі (CISA) функціонуватиме новий комітет, в сферу компетенції якого увійде планування скорочення викидів СО2, R&D технологій скорочення викидів СО2, а також розробка регуляторних політик і фінансових стимулів для проведення екомодернізаціі металургії.
Металурги Великобританії закликали владу країни розробити пакет заходів, що стимулюють металургійні підприємства переходити на безвуглецевої технології виробництва – електрометалургії і водень.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.