Європейський Союз наголошує на необхідності вдосконалення екологічного законодавства для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.
22 вересня 2021 року, в Києві відбулося друге засідання робочої групи Діалогу високого рівня щодо Європейського зеленого курсу і зеленого переходу України. На засіданні йшлося про подальші питання зеленого переходу України, управління довкіллям і відповідного фінансування.
ЄС вітає подання Україною оновленого Національно-визначеного внеску (НВВ) з посиленими цілями, а також заохочує її продовжити працювати над конкретними орієнтирами для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року і узгодити свої галузеві стратегії з цією метою
Підкреслюється в повідомленні Представництва ЄС в Україні
Європейський Союз вкотре підтвердив свої зобов’язання щодо підтримки зеленого переходу України. Проте, також наголосив на необхідності прийняти, впровадити і забезпечити дотримання ключового екологічного законодавства України. Зокрема, мова йшла про такі сфери, як поводження з відходами, промислові викиди, екологічний контроль, Смарагдової мережі та Державної стратегії управління лісами.
Україна вже затвердила амбітний НВВ2 відповідно до Паризької угоди, де заплановано зниження викидів на 65% до 2030 року порівняно з 1990 роком. Для досягнення цієї цілі Уряд України працює над узгодженням напрямків зеленої трансформації країни з відповідними галузевими стратегіями і політиками. Достатнє фінансування також є вкрай важливим для досягнення цілей зеленого переходу, що вимагає у випадку України приблизно 10 мільярдів доларів США щорічно
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина
Обидві сторони домовилися створити фінансову платформу в межах Діалогу з Україною щодо Європейського зеленого курсу та зеленого переходу. Новий майданчик дасть можливість як політичної, так і фінансової координації для фінансування зеленої трансформації України шляхом залучення як національних, так і міжнародних ресурсів.
Раніше Європейська Бізнес Асоціація вже закликала Кабмін України впровадити реальні механізми для скорочення викидів парникових газів у рамках Паризького угоди. Зокрема, розробити регуляторну базу для залучення інвестицій.
За оцінкою Європейської Бізнес Асоціації, Україна може скоротити парникові викиди до 45% до 2030 року. Для цього необхідно гарантувати інвестиції на заходи щодо декарбонізації.