Green Deal в Україні

ЄС закликає Україну уточнити шляхи досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року

28.09.2021

Європейський Союз наголошує на необхідності вдосконалення екологічного законодавства для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

22 вересня 2021 року, в Києві відбулося друге засідання робочої групи Діалогу високого рівня щодо Європейського зеленого курсу і  зеленого переходу України. На засіданні йшлося про подальші питання зеленого переходу України, управління довкіллям і відповідного фінансування. 

ЄС вітає подання Україною оновленого Національно-визначеного внеску (НВВ) з посиленими цілями, а також заохочує її продовжити працювати над конкретними орієнтирами для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року і узгодити свої галузеві стратегії з цією метою

Підкреслюється в повідомленні Представництва ЄС в Україні

Європейський Союз вкотре підтвердив свої зобов’язання щодо підтримки зеленого переходу України. Проте, також наголосив на необхідності  прийняти, впровадити і забезпечити дотримання ключового екологічного законодавства України. Зокрема, мова йшла про такі сфери, як поводження з відходами, промислові викиди, екологічний контроль, Смарагдової мережі та Державної стратегії управління лісами.

Україна вже затвердила амбітний НВВ2 відповідно до Паризької угоди, де заплановано зниження викидів на 65% до 2030 року порівняно з 1990 роком. Для досягнення цієї цілі Уряд України працює над узгодженням напрямків зеленої трансформації країни з відповідними галузевими стратегіями і політиками. Достатнє фінансування також є вкрай важливим для досягнення цілей зеленого переходу, що вимагає у випадку України приблизно 10 мільярдів доларів США щорічно

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина

Обидві сторони домовилися створити фінансову платформу в межах Діалогу з Україною щодо Європейського зеленого курсу та зеленого переходу. Новий майданчик дасть можливість як політичної, так і фінансової координації для фінансування зеленої трансформації України шляхом залучення як національних, так і міжнародних ресурсів.

Раніше Європейська Бізнес Асоціація вже закликала Кабмін України впровадити реальні механізми для скорочення викидів парникових газів у рамках Паризького угоди. Зокрема, розробити регуляторну базу для залучення інвестицій.

За оцінкою Європейської Бізнес Асоціації, Україна може скоротити парникові викиди до 45% до 2030 року. Для цього необхідно гарантувати інвестиції на заходи щодо декарбонізації.