Голова Світової асоціації сталі Саджан Джиндал заявив, що для досягнення вуглецево-нейтральних цілей може знадобитися понад десять років, щоб запровадити життєздатні методи виробництва екологічно чистої сталі.
Експерт також підкреслив, що перехід на екологічно чисту сталь на основі водню є найімовірнішим рішенням для досягнення цільових показників за нульовими викидами. При цьому основною перешкодою на перехідному етапі, необхідному для створення нових установок з одночасним закриттям старих, стануть інвестиції.
Він додав, що галузі доведеться зробити низку сміливих колективних кроків із розробки стійких рішень. За його словами, для скорочення викидів вуглецю потрібно провести серйозну модернізацію сталеливарних заводів, а ініціатива має бути зроблена як на рівні промисловості, так і на рівні політиків.
За його словами, галузь потребуватиме абсолютно нового, перетворюючого підходу, який включає комбінування технологій уловлювання, використання та зберігання вуглецю з використанням існуючих технологій виробництва заліза на основі викопного палива, де вуглець заміщується воднем як відновник і використовується відновлювана електроенергія.
З використанням кращих існуючих технологій низьковуглецеве сталеливарне виробництво стане конкурентоспроможним проти звичайними способами.
Хоча перехідний період може бути пов’язаний із високими початковими капітальними витратами, активна урядова підтримка в рамках добре продуманої політики забезпечить відсутність шоку у промисловості під час переходу, наголосив експерт.