Новини

Voestalpine починає перехід на зелену металургію

15.06.2021

Дві домни на меткомбінаті в Лінці та одну в Донавітце компанія Voestalpine замінить на електродугові печі.

Найбільший австрійський виробник сталі, компанія Voestalpine заявила, що скоротить парникові викиди на 30% до 2030 року. Про це заявив генеральний директор компанії Герберт Ейбенштайнер.

Досягти орієнтира Voestalpine має намір за рахунок декарбонізації сталеплавильного виробництва. З цією метою планується замінити дві домни на меткомбінаті в Лінці та одну в Донавітце на електродугові печі.

Ейбенштайнер уточнив, що реалізація проекту залежить від наявності дешевої та доступної електроенергії з поновлюваних джерел. За його словами, Voestalpine отримує все більше запитів на «зелену» сталь від своїх клієнтів.

Voestalpine
Герберт Ейбенштайнер, CEO Voestalpine

В даний час компанія подала заявку на отримання фінансування, необхідного для даного проекту, повідомив Ейбенштайнер. «Після надання фінансування можуть бути представлені подальші кроки», – сказав він.

Eurofer оцінює інвестиції

Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.

Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.