Новини

У Китаї падає виробництво сталі, причина – декарбонізація

30.12.2021

За даними Nasdaq, виробництво сирої сталі в Китаї падає п’ятий місяць поспіль за підсумками листопада у відповідь на дії уряду КНР щодо скорочення виробництва у спробі досягти цілей з вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Зниженню темпів зростання також сприяли низький попит на сталь у будівельному секторі, зниження внутрішніх цін на сталь та нестача електроенергії.

Виробництво у Китаї, на частку якого припадає майже половина світового виробництва сталі, скоротилося з 22% на рік до 69,3 Мт у листопаді. Обсяг виробництва також знизився із 71,6 млн. тонн у жовтні. Щомісячне виробництво сталі в Китаї знижується з липня, досягнувши рекордного рівня 99,5 Мт у травні 2021 року.

З початку липня Пекін чинить тиск на сталеливарні заводи в країні, щоб вони ввели обмеження на виробництво відповідно до норм зі скорочення викидів вуглецю. Сталеливарний сектор є одним з найбільших джерел викидів вуглецю в Китаї, на нього припадає приблизно 15% національних викидів CO2. Китай поставив перед собою національну мету досягти максимального рівня викидів вуглецю у сталеливарному секторі до 2025 року.

Очікується, що виробництво сталі в Китаї продовжуватиме скорочуватися до кінця грудня через обов’язкові скорочення виробництва. Виробництво також, ймовірно, буде обмежено попитом на сталь у країні, що зумовлено зниженням попиту в будівельному секторі. Однак у першому кварталі 2022 року обсяг виробництва, ймовірно, зросте, оскільки сталеливарні заводи в країні завершать необхідні скорочення до 2021 року.