Країна має потенціал стати піонером у виробництві зеленої сталі. Про це йдеться у дослідженні Wood Mackenzie.
Шведська сталеливарна промисловість виробила 4.4 млн т (Мт) сирої сталі (3.4 Мт готової сталі) в 2020 році, що становить 3.2 % виробництва сирої сталі (2.5 % загального виробництва готової сталі) в ЄС-27 і Великій Британії.
Незважаючи на свою скромну частку в металургійному виробництві регіону, Швеція стала лідером у світовій гонці з виробництва невикопного палива у комерційних масштабах. Щонайменше дві ініціативи – HYBRIT і H2 Green Steel були запущені з метою виробництва 10 Мт сирої сталі щорічно до 2030 року.
Шведський кейс з декарбонізації в сталеливарній промисловості сигналізує про істотний потенціал зниження витрат на зелену сталь протягом найближчих десятиліть, в першу чергу через зниження вартості відновлюваних джерел і зеленого водню і підвищення цін на вуглець.
Країна володіє найбільшими запасами залізної руди в Європі і відмінними відновлюваними енергоресурсами – двома основними передумовами для виробництва зеленого водню і декарбонізованих сирої сталі.
Хоча проєкти HYBRIT і H2 Green Steel підкріплені промисловими важковагами, деякі критичні частини запропонованого ланцюжка вартості покладаються на технологічні рішення, які ще мають бути випробувані в промислових масштабах, створюючи значні виклики, які повинні бути подолані для виконання обіцянок. Примітно, що обидва підприємства ще не знайшли рішення для безпечного і економічного зберігання водню.