Новини

Пілотний проєкт із виробництва чистої сталі отримав багатомільйонну частину гранту ЄС на загальну суму 1,25 млрд доларів

02.12.2021

Шведський інноваційний завод із виробництва зеленої сталі увійшов до семи переможців гранту на загальну суму 1,1 млрд євро (1,25 млрд доларів) з Інноваційного фонду ЄС.

Пілотний проект Hybrit (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology) у Швеції – спільне інвестиція комунального підприємства Vattenfall, гірничодобувної компанії LKAB і сталеливарної компанії SSAB – вже здобув широку популярність у всьому світі після того, як минулого року там було вироблено першу в світі сталь, яка не містить викопного палива – першу партію «зеленої сталі» для Volvo.

В інноваційному проєкті замість коксу використовується водень як для забезпечення високотемпературного тепла, так і видалення кисню, необхідного для перетворення залізної руди в чисте залізо в процесі, відомому як відновлення.

Багатомільйонний грант піде на великомасштабну демонстраційну фазу Hybrit, яка вироблятиме близько 1,2 мільйона тонн сирої сталі на рік – чверть річного виробництва Швеції. Цей етап включає нову установку прямого відновлення на основі водню, електролізери потужністю 500 МВт та дві нові електродугові печі для переплавлення металобрухту.

Таким чином, проєкт відкриє шлях до повного енергетичного переходу виробництва сталі з руди з розширенням доступу до відновлюваних джерел енергії.