Новини

Німецькі металурги вимагають державні гарантії для фінансування декарбонізації

26.04.2021

Провідні металургійні компанії Німеччини вважають, що уряд країни повинен надати обов’язкові державні гарантії. Така фінансовая підтримка потрібна для реалізації проектів, спрямованих на зниження викидів СО2.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

Європейські виробники сталі знаходяться під тиском вимог скорочувати викиди у повітря, зберігаючи при цьому прибутковість. Однак зараз на ринку жорстка конкуренція, головним чином, з боку Китаю.

При цьому з початку поточного року плата за викиди вуглекислого газу зросла більш ніж на 40% і досягла 45-47 євро за т.

Thyssenkrupp державні гарантії

Тому керівництво головних компаній, зокрема, Thyssenkrupp та Salzgitter, хочуть від влади підтвердження надання фінансової допомоги, що оцінюється у кілька десятків мільярдів євро.

Вони планують обговорити це питання з міністром економіки Петером Альтмайером 3 травня.

Корпорація ThyssenKrupp також звернулася окремо до адміністрації землі Північний Рейн – Вестфалія з проханням про державні гарантії та надання фінансової підтримки для свого металургійного підрозділу.

Salzgitter державні гарантії

Переговори поки що мають попередній характер і, ймовірно, перейдуть на більш предметний рівень після місцевих виборів у вересні.

Eurofer оцінює інвестиції

Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.

Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.