Salzgitter планує рухатись до більш прогресивних технологій виробництва сталі та повністю відмовитись від домених печей до середини 2030-х років
Про це повідомив генеральний директор німецького концерну Salzgitter Гуннар Греблер під час інтерв’ю для німецього видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Завдяки модернізації ми зможемо скоротити викиди CO2 під час виробництва сталі на 95 відсотків, тобто майже на 8 мільйонів тон на рік
Сьогодні Salzgitter виробляє близько одного відсотка загального обсягу викидів CO2 у Німеччині.
Для модернізації металургійного виробництва група планує залучити інвестиції у розмірі від трьох до чотирьох мільярдів євро. Через високу вартість технологічного переходу та перспективність зеленої металургії Грьоблер розраховує на підтримку з боку Німеччини.
Раніше ми вже писали, що Salzgitter прагне запустити виробництво сталі на основі водню до кінця 2025 року у рамках своєї ініціативи SALCOS. Компанія приєдналася до ініціативи GetH2 як учасник консорціуму семи компаній у різних галузях промисловості, які планують разом скоротити викиди СО2 на 60 млн. т у 2030 році.
Також, минулого року Salzgitter оголосила про початок операцій з промислового виробництва зеленого водню на основі електроенергії, що виробляється вітровими електростанціями, у партнерстві з компаніями Avacon та Linde.
У нинішній опублікованій стратегії Salzgitter заплановано зниження вуглецевого сліду листового прокату як мінімум на 95% до 2050 року. Заява голови концерну означає, що стратегію буде переглянуто, а перехід прискорено – відповідно до швидких змін у національній кліматичній політиці ФРН, яка сьогодні передбачає досягнення вуглецевої нейтральності до 2045 року.
European Green Deal
Нагадаємо, що у грудні 2019 року Єврокомісія прийняла план European Green Deal задля досягнення нульових викидів парникових газів і нульового забруднення навколишнього середовища в країнах-членах Європейського союзу шляхом переходу від викопних до поновлюваних джерел енергії і сировини до 2050 року.
В Євросоюзі інвестплан по «зеленому переходу» промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Єврокомісія також направить близько 300 млрд. евро з Фонду по боротьбі з економічними наслідками впливу коронавируса саме на екомодернізацію промпідприємств.
В рамках European Green Deal Єврокомісія має намір ввести особливий «вуглецевий» податок щодо імпортерів, які не скорочуватимуть викиди СО2.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через рік після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.