Новини

Mercedes-Benz перейде на зелену сталь з 2025 року

27.05.2021

Німецький автоконцерн Mercedes-Benz AG з 2025 року почне серійне виробництво автомобілів зі сталі, отриманої із застосуванням зелених технологій. Про це повідомив головний операційний директор компанії Маркус Шефер.

З цією метою Mercedes-Benz купив частку в шведському проекті H2 Green Steel, що передбачає будівництво металургійного заводу. Сталь на цьому підприємстві буде вироблятися з використанням електроенергії з поновлюваних джерел (вітер, енергія морських припливів), а також водню.

Водень повинен замінити традиційний кокс, що застосовується для вилучення заліза з руди і дає парникові викиди.

В якості першого кроку Mercedes-Benz інвестує 1 млн євро в проект H2 Green Steel.

За словами Шефера, зараз будь-який седан Mercedes-Benz приблизно на 50% зроблений зі сталі і зараз це становить близько 30% парникових викидів у виробництві німецького автоконцерну.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz A седан

Тому він планує завдяки участі в проекті H2 Green Steel повністю перейти на автовиробництво з нейтральним рівнем викидів CO 2 до 2039 року. Тобто на 11 років раніше, ніж вимагає законодавство ЄС.

Проект H2 Green Steel передбачає будівництво інтегрованого металургійного заводу в місті Норрботтен на півночі Швеції з річним обсягом виробництва 5 млн тон. В даний час компанія отримала дозволи на землевідведення.

H2 Green Steel
0166

Автоконцерни переходять на зелену сталь

Шведський автомобілебудівний концерн Volvo Group планує першим в світі налагодити випуск автомобілів, побудованих зі зеленої сталі. Очікується, що вперше зелена сталь з’явиться у транспортних засобах вже у 2021 році.

Автомобілебудівний концерн BMW Group прийняв рішення інвестувати кошти через свій венчурний фонд BMW i Ventures у американський стартап Boston Metal. Останній створений під егідою Массачусетського інституту технологій та підтримується Біллом Гейтсом. BMW систематично виокремлює в мережі своїх постачальників сировинні матеріали і компоненти з високим вмістом викидів СО2 при виробництві, зокрема, металопродукцію.

Зелена сталь в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.