Новини

Китай готує програму переходу на зелену металургію з фінансовими стимулами

28.01.2021

Китайська асоціація чавуну і сталі (CISA) найближчим часом презентує програми зі скорочення викидів СО2 в сталеливарному секторі. КНР зобов’язалася досягти кліматичної нейтральності до 2060 року.

Як повідомляє видання ChinaDaily, в структурі CISA функціонуватиме новий комітет, в сферу компетенції якого увійде планування скорочення викидів СО2, R & D технологій скорочення викидів СО2, а також розробка регуляторних політик і фінансових стимулів для проведення екомодернізаціі металургії.

За прогнозами CISA, пік викидів СО2 в Китаї прийдеться на 20-30 роки, але до 2060 року країна хоче досягти кліматичної нейтральності.

Китайські металургії прискорять використання невикопних видів палива при виробництві стали, головним чином, водню. Також буде робитися ставка на електрометалургію, запевняють у CISA.

У свою чергу, уряд Китаю має намір промотувати використовувати саме «зелену сталь» в металоспоживаючих галузях, зокрема, в будівельному секторі.

Нагадаємо

В січні металурги Великобританії закликали владу країни розробити пакет заходів, що стимулюють метпідприємства переходити на безвуглецеві технології виробництва – електрометалургію та водень.

В Євросоюзі інвестплан по «зеленому переходу» промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Єврокомісія також направить близько 300 млрд. евро з Фонду по боротьбі з економічними наслідками впливу коронавируса саме на екомодернізацію промпідприємств.

В рамках European Green Deal Єврокомісія має намір ввести особливий «вуглецевий» податок щодо імпортерів, які не скорочуватимуть викиди СО2.

До листопада 2021 року майже 200 країн в світі мають свої сформулювати зобов’язання зі скорочення парникових викидів до 2030 року в рамках Паризького угоди. Україна планує взяти на себе зобов’язання (НВВ2) по скороченню викидів СО2 на 58-64% в порівнянні з 1990 роком.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.