Новини

Італія готує озеленення меткомбінату ILVA, екс-власників якого ув’язнили з екоцид

24.06.2021

Рішення суду щодо закриття металургійного підприємства в місті Таранто (південна Італія) анульовано

Державна компанія Acciaierie Italia, що взяла під контроль металургійні потужності колишньої сталевої групи ILVA, готова надати пропозицію щодо екологічного переходу на виробництво зеленої сталі у місті Таранто.

Це повідомлення надійшло після того, як Державна Рада, найвищий адміністративний суд Італії, скасував рішення обласного адміністративного суду про зупинку заводу ILVA.

Міністр промисловості Джанкарло Джорджетті привітав рішення, підкреслевши, що промисловий проект з очищення та збільшення виробництва, що дозволяє зберегти робочі місця, тепер може рухатися вперед.

Італія
Металургійний комбінат ILVA у місті Таранто

31 травня Італія засудила колишніх власників ILVA – сталевих магнатів Фабіо та Ніколу Ріву – до 22 та 20 років ув’язнення відповідно за «екологічну катастрофу», спричинену металургійним комбінатом на півдні Італії. Вже доведено, що завод генерував викиди, які пов’язані з високим рівнем раку в регіоні. Вони були засуджені за злочинні зв’язки, зокрема, за екологічну катастрофу та отруєння харчовими речовинами.

Колишній губернатор Апулії Нічі Вендола був засуджений до трирічного терміну у справі.

Колишній завод ILVA колись був найбільшим в Європі металургійним комбінатом і досі є найбільшим роботодавцем на півдні Італії.

Eurofer оцінює інвестиції

Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.

Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.