Новини

Франція допоможе ArcelorMittal перейти на зелену металургію

08.02.2022

Франція здійснить урядову підтримку проєкту ArcelorMittal вартістю 1,7 млрд. євро

Транснаціональна металургійна компанія ArcelorMittal оприлюднила десятирічну інвестиційну програму обсягом 1,7 млрд. євро, спрямовану на декарбонізацію підприємств групи у Франції. Це було зроблено під час візиту прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса на металургійний комбінат ArcelorMittal Dunkirk.

ArcelorMittal планує до 2027 року побудувати електродугову піч на комбінаті Fos-sur-Mer. На комбінаті Dunkirk також з’явиться нова електродугова піч. Крім того, там буде збудовано модуль із виробництва 2,5 млн. т відновленого заліза на рік з можливим використанням на цьому об’єкті технологій водневої металургії.

Загалом до 2030 року ArcelorMittal замінить на ЕДП дві доменні печі з трьох на Fos-sur-Mer та одну з двох на Dunkirk. Завдяки цьому викиди вуглекислого газу на підприємствах скоротяться на 40% порівняно з 2020 роком. За рахунок цього буде досягнуто 10% зниження емісії у всій французькій промисловості.

Проект буде здійснюватись за підтримки уряду Франції. Про конкретні заходи поки що не повідомляється.

Eurofer оцінює інвестиції

Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.

Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.

Зелена сталь в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півтора року після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.