Новини

Державна підтримка потрібна для декарбонізації металургії – worldsteel

24.05.2021

Компанії, які впроваджують «зелені» технології виплавки сталі, несуть високі витрати і тому їм потрібна державна підтримка, вважає генеральний директор асоціації worldsteel Едвін Бассон.

«Урядам країн буде потрібно працювати зі сталеливарної промисловістю, щоб подолати технологічні та економічні проблеми. Також необхідно створити ринкові умови для ефективного переходу чорної металургії на виробництво низьковуглецевої стали», – сказав він, повідомляє S&P Global Platts.

Державна підтримка, Едвін Бассон
Генеральний директор асоціації worldsteel Едвін Бассон

За словами глави відділу навколишнього середовища і зміни клімату worldsteel Аси Екдал, інвестиції, необхідні для виробництва кліматично нейтральної стали на нових заводах, збільшують витрати виробників. Ці витрати буде важко покрити звичайної маржею від виробництва сталі, підкреслила вона.

Екдал також навела дані Міжнародного енергетичного агентства, згідно з якими «зелене» виробництво сталі збільшить витрати на 10-50% в порівнянні з традиційними технологіями. Таким чином «зелені» металургійні компанії опиняються в невигідному стані порівняно з тими, хто не скорочує парникові викиди, зазначила представник worldsteel.

Державна підтримка, Едвін Бассон

Вона також вважає, що для відновлення рівних умов конкуренції потрібні спеціальні інструменти. Серед них Екдал особливо виділила впровадження урядами преференцій для виробників «зеленої» стали при державних закупівлях, а також використання пільгових тарифів і субсидування різниці у вартості сталевого виробництва.

Державна підтримка потрібна німецьким металургам

Провідні металургійні компанії Німеччини вважають, що уряд країни повинен надати обов’язкові державні гарантії. Така фінансова підтримка потрібна для реалізації проектів, спрямованих на зниження викидів СО2, пише німецьке видання Der Spiegel.

Європейські виробники сталі знаходяться під тиском вимог скорочувати викиди у повітря, зберігаючи при цьому прибутковість. Однак зараз на ринку жорстка конкуренція, головним чином, з боку Китаю.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.