Компанії Anglo American та Salzgitter задекларували наміри оптимізувати виробництво залізної руди та впроваджувати зелені технології
Транснаціональна гірничодобувна корпорація Anglo American та німецька сталеливарна компанія Salzgitter Flachstahl домовилися співпрацювати в сфері декарбонізації.
Згідно підписаного меморандуму про співпрацю, партнери планують розпочати проведення спільних досліджень щодо технології прямого відновлення заліза (DRI) та застосування сировинних матеріалів, зокрема залізорудних окатишів та залізної руд. Ця технологія є набагато більш екологічною за доменний метод.
«Ми прагнемо до співпраці з провідними галузевими гравцями, такими як Salzgitter Flachstahl, для розробки стратегій, заснованих на якостях нашої продукції, щоб сприяти скороченню викидів у всьому сталеплавильному секторі», – сказав Пітер Уіткатт, генеральний директор підрозділу маркетингу Anglo American.
Паралельно Salzgitter вже реалізує ініціативу SALCOS (Salzgitter Low CO2 Steelmaking) з переходу до зеленої металургії. Вона вже профінансована урядом Німеччини за національною програмою Dekarbonisierung in der Industrie.
«У рамках цього проекту ми продовжуємо просуватися до важливих етапів виробництва сталі з низьким вмістом CO2. Компанія прагне максимально ефективно і швидко декарбонізувати виробництво сталі. Ми раді співпраці з Anglo American, нашим давнім великим постачальником високоякісних руд, у спільних проектах», – сказав Ульріх Грете, голова правління Salzgitter Flachstahl GmbH і член правління групи Salzgitter.
Також, у майбутньому, компанії розглядають можливість співпраці в напрямі водневих технологій.
Eurofer оцінює інвестиції
Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.
Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.
Зелена сталь в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак вона існує лише в теорії. Через рік після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.