Міністерство захисту довкілля України завершує консультації за проектом Другого національно визначеного внеску (НВВ2) у Паризька угоду. Уряд може затвердити його на початку літа, припускає міністр довкілля Роман Абрамовський.
Про це він повідомив під час зустрічі з послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс.
На початку квітня Мінекології презентувало проект НВВ2, амбітна мета якого полягає в скороченні викидів парникових газів на 65% до 2030 року в порівнянні з 1990 роком. Найближчим часом ми плануємо завершити консультації з усіма стейкхолдерами, щоб уряд на початку літа затвердив НВВ2.
Роман Абрамовський, міністр захисту довкілля України
Міністр також сподівається на підтримку Великобританії в реалізації амбітних цілей НВВ2 та його поданні міжнародній спільноті.
Абрамовский підкреслив, що для досягнення Україною цілей НВВ2 необхідні міжнародні інвестиції, оскільки зелена трансформація різних секторів економіки, згідно з проектом, передбачає 102 млрд євро в якості інвестицій.
Про НВВ2
1 квітня 2021 року Мінекології представило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Другого національно визначеного внеску України в Паризьку угоду» і запустило процедуру консультацій з громадськістю. Зазначений документ пропонує на загальнонаціональному рівні знизити викиди парникових газів до 2030 року до 35% від рівня 1990 року.
26-я сесія конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату пройде в Глазго з 1 по 12 листопада 2021 року. До цього Україна має намір представити НВВ2.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.