Green Deal в Україні

Абрамовський обіцяє затвердити НВВ2 на початку літа

15.04.2021

Міністерство захисту довкілля України завершує консультації за проектом Другого національно визначеного внеску (НВВ2) у Паризька угоду. Уряд може затвердити його на початку літа, припускає міністр довкілля Роман Абрамовський.

Про це він повідомив під час зустрічі з послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс.

На початку квітня Мінекології презентувало проект НВВ2, амбітна мета якого полягає в скороченні викидів парникових газів на 65% до 2030 року в порівнянні з 1990 роком. Найближчим часом ми плануємо завершити консультації з усіма стейкхолдерами, щоб уряд на початку літа затвердив НВВ2.

Роман Абрамовський, міністр захисту довкілля України

Міністр також сподівається на підтримку Великобританії в реалізації амбітних цілей НВВ2 та його поданні міжнародній спільноті.

Абрамовський обіцяє затвердити НВВ2 на початку літа

Абрамовский підкреслив, що для досягнення Україною цілей НВВ2 необхідні міжнародні інвестиції, оскільки зелена трансформація різних секторів економіки, згідно з проектом, передбачає 102 млрд євро в якості інвестицій.

Про НВВ2

1 квітня 2021 року Мінекології представило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Другого національно визначеного внеску України в Паризьку угоду» і запустило процедуру консультацій з громадськістю. Зазначений документ пропонує на загальнонаціональному рівні знизити викиди парникових газів до 2030 року до 35% від рівня 1990 року.

26-я сесія конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату пройде в Глазго з 1 по 12 листопада 2021 року. До цього Україна має намір представити НВВ2.

Декарбонізація в Україні

В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.

Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.