Національна енергетична компанія Абу-Дабі TAQA Group та металургійна компанія Emirates Steel (ОАЕ) домовилися про партнерство у проекті з виробництва зеленого водню.
Екологічно чистий водень дозволить компаніям отримувати першу в регіоні MENA (Близький Схід і Північна Африка) «зелену» сталь.
Такий проєкт сприятиме економії енергії у виробництві «зеленої» стали, а також задовольнить прогнозований міжнародний попит на металургійну продукцію, вироблену з низькими викидами СО2.
Саїд Гумран Аль Ремейті, гендиректор Emirates Steel
Ми відкриваємо нову главу на нашому шляху до сталого розвитку та промисловим інноваціям. Виробництво «зеленої» сталі за допомогою «зеленого» водня підтримує зусилля Emirates Steel по збереженню навколишнього середовища та природних ресурсів
Це не перша подібна угода у ОАЕ. Минулого місяця TAQA Group та Abu Dhabi Ports домовилися стосовно розвитку в Абу-Дабі зеленої енергетики.
«Ми маємо намір стати визнаним лідером в області низьковуглецевої енергетики. Партнерство з Emirates Steel використовує наш спільний досвід, як для зниження загальної вартості виробництва, так і для скорочення викидів вуглекислого газу. Наша компанія здатна об’єднати провідні в світі ноу-хау в області сонячних фотоелектричних систем, води і енергії, щоб відкрити нові можливості», – сказав генеральний директор TAQA Group Джасім Хусейн Табет.
European Green Deal
Нагадаємо, що у грудні 2019 року Єврокомісія прийняла план European Green Deal задля досягнення нульових викидів парникових газів і нульового забруднення навколишнього середовища в країнах-членах Європейського союзу шляхом переходу від викопних до поновлюваних джерел енергії і сировини до 2050 року.
В Євросоюзі інвестплан по «зеленому переходу» промисловості становить 1 трлн. євро протягом 2021-2030 року у вигляді пільгових кредитів і субсидій. Єврокомісія також направить близько 300 млрд. евро з Фонду по боротьбі з економічними наслідками впливу коронавируса саме на екомодернізацію промпідприємств.
В рамках European Green Deal Єврокомісія має намір ввести особливий «вуглецевий» податок щодо імпортерів, які не скорочуватимуть викиди СО2.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через рік після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.