Німецький концерн ThyssenKrupp випускатиме 3 млн тон зеленої стали в рік з 2030-го та інвестує у це 2 млрд. євро пільгового фінансування.
Найбільший виробник сталі у Німеччині, концерн ThyssenKrupp в кінці травня представив програму переходу на кліматично-нейтральні технології. Документ складається з 5 розділів і передбачає скорочення парникових викидів на 30% в порівнянні з поточним обсягом, повідомило видання S&P Global Platts.
Досягти задекларованих орієнтирів концерн має намір за рахунок часткової заміни вугільного палива воднем при виплавці чавуну і впровадження прямого відновлення заліза на металургійному комбінаті в Дуйсбурзі. Також планується збільшити використання брухту в існуючому доменному виробництві.
Очікується, що з 2030 року концерн буде отримувати 3 млн тон зеленої стали в рік, необхідний обсяг інвестицій складе 2 млрд. євро. Більша частина цих кошті буде залучена у якості пільгових державних кредитів та інших фінансових інструментів.
Директор дивізіону ThyssenKrupp Steel Europe Бернхард Осбург
У нас довгі інвестиційні цикли. Тому 2030 рік в основному означає для нас «завтра». Це означає, що нам потрібно почати прямо зараз. кожна тонна водню, який буде використовуватися у виробництві сталі, дозволить скоротити викиди парникових газів на 26 тон.
Eurofer оцінює інвестиції
Інвестиції металургійних компаній ЄС у нові технології виплавки сталі повинні скласти 144 млрд. євро, прогнозує Eurofer. Завдяки цьому вони досягнуть кліматичної нейтральності до 2050 року відповідно до European Green Deal. Джерелом цих інвестицій можуть стати кошти самих підприємств, державне фінансування, наприклад, EU Innovation Fund. Крім цього, доцільно залучати доходи від системи торгівлі квотами на викиди СО2.
Впровадження нових технологій призведе до збільшення витрат на виробництво сталі і цін на металопродукцію у діапазоні від 35% до 100% від поточного рівня. Крім того, металургам знадобиться до 400 ТВт-год кліматично нейтральної електроенергії, що в 7 разів перевищує поточні можливості енергосектора.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак зелена металургія існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.