Зелена металургія допоможе одному з найбільших американських виробників сталі, корпорації US Steel досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року.
Як повідомляє S&P Global Platts, задля досягнення цієї мети US Steel збільшить кількість електросталеплавильних печей. Окрім цього, компанія буде використовувати інші технології, наприклад, залізо прямого відновлення (DRI), «зелені» джерела енергії, уловлювання, зберігання та утилізація вуглецю.
«Зміна клімату – це глобальна криза, що потребує глобальної відповіді. Оголошуючи свою мету по досягненню нульових викидів, US Steel зобов’язується зробити свій внесок у підтримку Паризької угоди», – заявив генеральний директор компанії Девід Баррітт.
Раніше корпорація US Steel оголошувала свої зобов’язання скоротити викиди парникових газів СО2 на 20% до 2030 року.
У січні цього року US Steel завершила угоду з купівлі сталеливарного підприємства Big River Steel, до складу якого входить один з найбільших заводів зеленої металургії в Північній Америці. У жовтні 2020 року компанія запустила свій новий електрометалургійний завод у штаті Алабама.
«Виробляючи більш ніж 14 марок високоміцної сталі, компанія впевнена, що зможе застосовувати електродугове виробництво для досягнення суттєвого зниження викидів СО2», – впевнені у US Steel.
Зелена металургія у ArcelorMittal та Nippon Steel
Транснаціональна металургійна компанія ArcelorMittal замінить доменні печі на меткомбінатах у Бремені та Айзенхюттенштадті на електросталеплавильні печі, що переплавляють металобрухт у сталь. Зелена металургія в рамках стратегії компанії з декарбонізації сталеливарного виробництва.
Найбільша японська металургійна компанія Nippon Steel у середньостроковій перспективі планує вжити заходів щодо декарбонізації виробництва. Зокрема, вона має намір інвестувати в будівництво великих електродугових печей, що працюють на металобрухті.
Декарбонізація в Україні
В Україні єдиним стимулом для декарбонізації сталеливарної промисловості є норма про зелену електрометалургію. За цією нормою, підприємства, що знизили викиди СО2 до європейського цільового рівня, зможуть претендувати на невелике зниження тарифу на електроенергію.
Однак вона існує лише в теорії. Через півроку після прийняття відповідного закону стимул так і не запрацював через нездатність Кабінету міністрів розробити необхідні нормативні акти.