Сучасний електросталеплавильний комплекс Інтерпайп Сталь, м. Дніпро, Дніпропетровська область
Інтерпайп Сталь — це найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі. Підприємство забезпечує виробництво сталевої заготовки трубне і колісне виробництво компанії «Інтерпайп».
Це перший металургійний завод замкненого циклу, побудований в Україні «з нуля» за роки Незалежності в Україні, введений в експлуатацію у 2012 році. Сума інвестицій у його будівництво заводу та сумісних виробництв склала близько 1 млрд. дол. США.
На заводі використовуються технології «зеленої» металургії, що відповідає жорстким європейським нормам: замкнутий цикл системи водопостачання, сучасна система газовидалення і газоочищення, система шумоізоляції.
Запуск «Інтерпайп Сталі» дозволив закрити застаріле, екологічно брудне мартенівські цехи на «Інтерпайп НТЗ». В результаті цього викиди СО2 знижені в 10 разів, споживання природного газу – у 8 разів. Якщо мартен споживав біля 145 м3 на тонну сталі, «Інтерпайп Сталь» – приблизно 18 м3 на тонну сталі.
Фінансування будівництва «Інтерпайп Сталі» здійснювалося через італійське експортно-кредитне агентство Sace. В рамках співпраці з ним «Інтерпайп» був зобов’язаний регулярно підтверджувати на кожному етапі будівництва заводу відповідність європейським екологічним вимогам.
Аудит впливу на оточуюче середовище здійснювало виключно європейський акредитований партнер ЕКА – компанією Fihtner. Навіть по завершенню будівництва екоінспектори з Євросоюзу перевіряли підприємство на дотримання еконорм.
Показово, що в туристичному центрі Італії, місті Удіне (10 км від Венеції), розташований метзавод, який є абсолютним аналогом «Інтерпайп Сталі». Він не відлякує туристів і не впливає на навколишнє середовище.
На сьогодні інвестиційний портфель компанії «Інтерпайп» становить $100 млн., з якого велика частина коштів спрямована на реалізацію у тому числі таких екологічних проектів як подальше зниження викидів СО2 та шкідливих речовин, утилізацію відходів, а також підвищення енергоефективності виробництва.